Polski BioPharmcor podpisał protokół ustaleń (memorandum of understanding) z prywatnym inwestorem gotowym objąć jego 3-letnie obligacje zamienne o wartości 4,5 mln zł. Zawarcie transakcji jest możliwe w ciągu najbliższych 30 dni.

BioPharmcor pozyskał już 8 mln zł kapitału, który ma pozwolić na dalszą realizację programu rozwoju leków, m.in. dokończenie testów generycznego leku na potencję i przerost gruczołu krokowego, mogącego w przyszłości konkurować z lekiem koncernu Eli Lilly.

Polska spółka prowadzi program opracowania leku w bliskiej współpracy z partnerami: Kabs Pharmaceutical Services z Kanady, Inventiv Health z USA i Icon PLC z Irlandii.

BioPharmcor B.V. z siedzibą w Amsterdamie pracuje obecnie nad stworzeniem linii generycznych leków farmaceutycznych służących poprawie zdrowia mężczyzn. Spółka ma dwie jednostki zależne: BioPharmcor Sp. z o.o. w Warszawie i BioPharmcor Inc. w Ottawie. Podmiotem nadrzędnym BioPharmcor B.V. jest firma VMS Rehab Systems, Inc, spółka notowana na giełdzie OTC Markets.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ