Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków kilka tygodni temu wydała biotechnologicznej spółce Selvita zgodę na dopuszczenie do badań klinicznych z udziałem pacjentów cierpiących na ostrą białaczkę szpikową związku SEL24, który jest najbardziej zaawansowanym projektem spółki.

SEL24 do pierwszych pacjentów powinien trafić jeszcze w tym roku. Faza badań ma trwać do końca pierwszego kwartału 2018 r. Będzie kosztowała 3 mln USD, z czego jedną trzecią tej kwoty Selvita sfinansuje dotacjami. II faza ma kosztować około 10–12 mln USD.

– Nie stać nas na to, by sfinansować ją samemu. Dlatego prowadzimy zaawansowane rozmowy z potencjalnymi partnerami. Najbardziej optymistyczny scenariusz zakłada, że SEL24 mógłby trafić do sprzedaży w 2021 r. – ocenia prezes Paweł Przewięźlikowski.

Drugi, najbardziej zaawansowany projekt spółki to SEL120. Jeśli firma znajdzie wskazanie, w którym będzie można wykonać program kliniczny lek może być dostępny w sprzedaży również w 2021 r.

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. Od 2011 r. Selvita była notowana na rynku NewConnect, zaś w grudniu 2014 r. przeniosła notowania na rynek główny Giełdy Papierów Wartoścuiowych w Warszawie.

Red. (źródło: parkiet.com, Selvita)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ