Zarząd województwa podlaskiego przyznał dotacje celowe dla szpitali. Dwie lecznice otrzymają po ok. 200 tys. zł na konkretne zakupy sprzętu medycznego.

Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży otrzymał dotację w wysokości 195.050 zł na dofinansowanie zakupu 50 sztuk pomp dyfuzyjnych na potrzeby oddziałów Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Neurologicznego, Chirurgicznego, Obserwacyjno-Zakaźnego, Bloku Operacyjnego, Ginekologiczno – Położniczego, Noworodków i Wcześniaków.

Szpital Wojewódzki im. Ludwika Rydygiera w Suwałkach otrzymał natomiast dotację z budżetu Województwa Podlaskiego w kwocie 196.000 zł na zakup agregatu prądotwórczego.

„Proste Drogi do zdrowia” to projekt, który trafił do Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu. Przychodnia przy Dobrzyńskiej i szpital zakaźny przy Koszarowej chcą stworzyć miejsca gdzie opiekę znajdą między innymi chorzy na cukrzycę oraz HIV. W założeniach jest też otwarcie ambulatorium chirurgiczno-ortopedycznego.

Koszt projektu na unijne dofinansowanie jest szacowany na 10 mln zł. Z unijnych pieniędzy ma pochodzić 85 proc. potrzebnej kwoty, resztę ma dołożyć Urząd Marszałkowski, który jest organem założycielskim dla obu placówek.

Red. (źródło: poranny.pl, radiowroclaw.pl)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ