Super-Pharm, międzynarodowa sieć aptek-drogerii, uruchomiła pierwszy w Polsce sklep internetowy z wykorzystaniem oprogramowania Magento 2 Enterprise Edition. Za projekt graficzny sklepu i wdrożenie technologii odpowiada firma Bold Brand Commerce.

Super-Pharm to jedyna sieć sklepów typu drugstore w Polsce, będąca połączeniem apteki, drogerii i perfumerii w jednym miejscu. Dzięki tak pomyślanej strategii oraz ekspansji we wszystkich największych miastach w kraju (70 placówek), odnotowuje sukcesy w sprzedaży tradycyjnej. Obecnie postanowiła uruchomić sprzedaż internetową.

– Uruchomienie nowego kanału dystrybucji jest naturalną konsekwencją rozwoju firmy i ciągłego zwiększania konkurencyjności. Chcemy, aby nasi klienci mieli wygodny i bezpieczny sposób kontaktu z naszym sklepem niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Jednym z kluczowych założeń strategii „omnichannel” naszej sieci to wygoda zakupów poprzez smartphone, jaki i przez komputer stacjonarny – mówi Olgierd Oszmiański, dyrektor IT w Super-Pharm Poland.

Prace nad projektem i wdrożeniem platformy e-commerce dla Super-Pharm obejmowały część przedwdrożeniową: analizę, opracowanie strategii sprzedaży wielokanałowej rozłożoną na poszczególne etapy wdrożenia całego rozwiązania, uwzględniające wejście marki i odpowiednią komunikację, pozycjonowanie online, jak i osiągniecia zamierzonych celów biznesowych.

Na samo wdrożenie e-sklepu składała się integracja Magento 2 Enterprise z systemem ERP Farmax, (stanowiący dla platformy źródło informacji o procesach sprzedażowych, magazynowych i logistycznych) oraz z programem lojalnościowym Lifestyle.

Magento 2 Enterprise Edition to platforma e-commerce dedykowana szybko rozwijającym się i dużym przedsiębiorstwom. Dzięki tzw. modularnej architekturze można nie tylko precyzyjnie dopasować system do modelu biznesowego, ale także w większym stopniu wykorzystać możliwości sprzedażowo-marketingowe, w tym personalizację oferty (flash sales, private sales), integrację z social media, czy wprowadzić program afiliacyjny.

Red. (źródło: evigo.pl)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ