Lubuska Okręgowa Izba Aptekarska w Zielonej Górze opublikowała stanowisko, w którym przestrzega kierowników aptek przed wysyłaniem pracowników do przychodni lekarskich w celu reklamowania podmiotu sprzedającego leki oraz kierowania do niego pacjentów.

Zdaniem LOIA tego typu działania naruszają zakaz reklamy aptek zawarty w art. 94a ustawy z 6 września 2001 r. – Prawo farmaceutyczne. „Taki przedsiębiorca, jak i kierownik apteki, którzy świadomie naruszają zapisy ustawy, nie dają rękojmi na prowadzenie apteki” – czytamy w stanowisku izby.

Niektóre apteki, aby pozyskać nowych klientów, wysyłają swoich pracowników do przychodni lekarskich. A ich przedstawiciele namawiają lekarzy, aby kierowali pacjentów do ich placówek. Proceder jest coraz szerszy, wyspecjalizowały się w nim niektóre sieci. Część z nich organizuje nawet szkolenia dla pracowników, w jaki sposób skutecznie zachęcić lekarzy do współpracy.

Namawianie lekarzy, by kierowali pacjentów po leki do konkretnych placówek, łamie zakaz reklamy. Grozi za to grzywna, a nawet utrata zezwolenia na prowadzenie apteki – przestrzega inspekcja farmaceutyczna.

Red. (źródło: gazetaprawna.pl)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ