Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej oraz Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Długoterminowej w Augustowie uzyskają kilkumilionowe wsparcie finansowe pochodzące ze środków europejskich.

SP ZOZ za trzy kwartały bieżącego roku osiągnął wynik dodatni i prawdopodobnie zamknie 2016 r. na plusie. Będzie to drugi rok z rzędu, w którym jednostka osiągnie zysk na działalności medycznej. Gorszą sytuację finansową ma SP ZZOD, w przypadku którego za trzy kwartały 2016 r. występuje strata w wysokości 41.503, 54 zł. Nadzieją są informacje z Narodowego Funduszu Zdrowia o zwiększeniu kontraktu.

Obie placówki przygotowały projekty, które zostały zakwalifikowane do realizacji w ramach Programu Interreg Litwa-Polska 2014-2020. Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej wspólnie ze Szpitalem w Alytusie, jako litewskim partnerem, otrzymał dofinansowanie na realizację projektu „Powiaty Alytus i Augustów – bezpieczne miejsca do życia i rozwoju zdrowej rodziny”. W ramach projektu realizowanego w okresie od 1 marca 2017 r. do 30 listopada 2018 r. zostanie zakupiony dla polskiej placówki sprzęt medyczny. Wartość projektu wynosi ponad 480 tys. euro, czyli ok. 2 mln zł.

Projekt pod nazwą „Poprawa usług w ochronie zdrowia – lepsze samopoczucie pacjentów” będzie realizować także Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Długoterminowej, wspólnie z Centrum Treningowym „Dainava” z Druskiennik. Inwestycja trwać będzie od 1 lutego 2017 r. do 31 stycznia 2018 r. W ramach projektu zakłada się zakup nowoczesnego sprzętu dla pacjentów augustowskiego hospicjum o wartości prawie 300 tys. euro, czyli ok. 1,2 mln zł.

– W sumie do powiatu augustowskiego trafi ponad 3,2 mln zł na zakup sprzętu i wyposażenia. Jeżeli do tego dołożymy 1 mln zł wydany w roku ubiegłym na zakup sprzętu medycznego, łączna kwota wsparcia sięgnie ponad 4 mln zł – informuje Rada Powiatu.

Red. (źródło: augustowskireporter.pl)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ