Specjalizująca się w produkcji aparatury kontrolno-pomiarowej spółka Aplisens stawia przede wszystkim na eksport swoich rozwiązań. Głównym rynkiem pozostaje Unia Europejska, ale ważna dla niej jest także cała Wspólnota Niepodległych Państw.

– Najbardziej perspektywicznym i przewidywalnym jest dla nas rynek Unii Europejskiej, największym odbiorcą są Niemcy. W tym okresie bardzo dynamicznie rośnie sprzedaż na północy Europy do Skandynawii, Anglii, na Pribałtikę, czyli do krajów, które bardzo dobrze sobie poradziły w ostatnim okresie. Trochę gorzej jest na południu Europy. Sądzę jednak, że cała Unia powinna być bazą wzrostu w najbliższych latach – mówi Adam Żurawski, prezes zarządu w spółce Aplisens.

Polski producent aparatury, wykorzystywanej m.in. w przemyśle farmaceutycznym czy spożywczym, celuje w średnioroczny wzrost sprzedaży w krajach Unii Europejskiej sięgający 20 proc. Na terenie Wspólnoty Niepodległych Państw, co jest bardziej prawdopodobne, planuje dynamikę na poziomie kilkunastu procent. Natomiast na pozostałych rynkach świata, czyli Ameryki Południowej czy Azji, chciałby zwiększyć skalę działalności o ok. 30 proc.

Dwa lata temu przedsiębiorstwo uruchomiło halę produkcyjną z budynkiem biurowo-socjalnym o łącznej powierzchni 5,6 tys. mkw. na terenie radomskiej specjalnej strefy ekonomicznej. Potencjał produkcyjny zakładu jest stopniowo zwiększany. Na 30 września 2016 r. wydatki inwestycyjne na tym terenie przekroczyły 29,7 mln zł, a firma zatrudniała 52 osoby.

W tym roku przychody ze sprzedaży spółki Aplisens po trzech kwartałach wyniosły przeszło 72,5 mln zł i były o ponad 10 proc. wyższe niż w tym samym okresie ubiegłego roku (65,3 mln zł). Przedsiębiorstwo wypracowało zysk netto na poziomie 11,7 mln zł, o 17 proc. wyższy niż dwanaście miesięcy temu (10,4 mln zł).

 

Aplisens jest liderem wśród krajowych producentów i dostawców rozwiązań w zakresie aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki. Oferuje szeroką gamę urządzeń do pomiaru, regulacji i przetwarzania ciśnienia, wykorzystywanych w wielu gałęziach przemysłu od energetyki po przemysł chemiczny, rafineryjny, farmaceutyczny czy spożywczy. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2008 r.

Grupa Aplisens sprzedaje swoje produkty w kraju i za granicą. Sprzedaż prowadzona jest na rynkach o wysokich wymaganiach technologicznych, w tym głównie w krajach Unii Europejskiej oraz w krajach WNP (głównie Rosja, Białoruś, Ukraina,) i Azji. Zaplecze produkcyjne Grupy obejmuje 6 zakładów w Polsce oraz jeden na Białorusi.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ