Przekształcenie jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę z o.o. i zalety tego przekształcenia dla aptekarzy są powodem, dla którego farmaceuci decydują się na tego typu rozwiązanie. Jakie są sposoby takiej transformacji:

Pierwsza – możliwość „przejścia zezwolenia” na tak przekształconą spółkę z o.o. Po przekształceniu będzie to jednoosobowa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Jest to korzyść, tylko w ten sposób jednoosobowy przedsiębiorca może przekształcić się w spółkę prawa handlowego.

Druga – zmiana zezwolenia to od 8 lutego 2015 r. koszt 1.750,00 zł. Zdecydowanie mniejsza opłata niż za uzyskanie zezwolenia. I zmniejszamy ryzyko skutecznego uzyskania nowego zezwolenia na spółkę, nie zawsze bowiem sytuacja przedstawia się modelowo; mogą wystąpić problemy wynikające z usytuowani lokalu, np.  problem z wykonaniem podjazdu dla osób niepełnosprawnych itp.

Trzecia – można dokonać sprzedaży apteki, dobrać nowych wspólników (nie będących farmaceutami) i tym samym dokapitalizować spółkę. Rozwijać się.

Czwarta – kwestie kontynuacji prowadzonej działalności przez bliskich, nie zawsze wykonujących zawód farmaceuty. Warto tu uregulować kwestie następstwa prawnego, gdy prowadzi się działalność gospodarczą.

Oprac. ŁG

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ