Dwaj giganci z pierwszej piątki największych firm farmaceutycznych poszerzają współpracę. Wiodąca w zakresie nauki i rozwiązań technologicznych firma Merck ogłosiła zawarcie porozumienia z firmą Roche w zakresie dystrybucji, która od obejmować będzie także produkty enzymowe wykorzystywane przy łańcuchowej reakcji polimerazy (PCR) oraz ilościowej reakcji PCR w czasie rzeczywistym produkcji Kapa Biosystems – firmy nabytej przez Roche w 2015 r.

Dodanie portfela firmy Kapa do usług firmy Merck wzmacnia istniejącą współpracę w zakresie dystrybucji z firmą Roche, zapewniając jeden z najbardziej kompleksowych zestawów wysoko wydajnych narzędzi do reakcji PCR i qPCR dostępnych obecnie na rynku – informuje Merck.

– Poszerzenie współpracy z firmą Roche umożliwi naszym klientom jeszcze lepszy dostęp do nowych produktów w ramach naszego łańcucha dystrybucyjnego na wysokim poziomie. Te enzymy są źródłem znacznej przewagi nad komercyjnie dostępnymi polimerazami DNA, dlatego też mogą potencjalnie umożliwić zupełnie nowe zastosowania PCR – mówi Udit Batra, zasiadający w zarządzie firmy Merck oraz główny dyrektor wykonawczy firmy Life Science.

Zgodnie z postanowieniami umowy firma Merck wykorzysta swoje doświadczenie w sprzedaży, marketingu i e-handlu oraz związki ze społecznością naukową do prezentacji i dystrybucji reagentów i zestawów do PCR i qPCR marki Kapa. Umowa dystrybucyjna obejmuje wszystkie kraje poza USA, Japonią i Brazylią. Szczegóły finansowe nie zostały ujawnione.

Firma Roche podpisała globalną umowę dystrybucyjną na wyłączność obejmującą portfel reagentów biochemicznych z firmą Sigma-Aldrich w lipcu 2015 roku. Po przejęciu firmy Sigma-Aldrich przez firmę Merck tego samego roku umowa stała się ważnym elementem zasilającym wzrost firmy w działalności w zakresie nauk przyrodniczych oraz pozwalającym na stworzenie oferty pierwszorzędnych narzędzi na cele genomiki, proteomiki i analizy komórek.

Nowoczesne enzymy PCR, które objęte zostały poszerzoną umową dystrybucyjną mają większą tolerancję na najczęstsze inhibitory PCR, a także działają szybciej, skuteczniej i dokładniej. To właśnie te cechy enzymów powodują, że uzyskiwane wyniki są wyższej jakości, a przepływ pracy jest sprawniejszy.

Zakończenie przejścia portfolio PCR i qPCR firmy Kapa do firmy Merck przewidywane jest na 1 stycznia 2017 roku. W międzyczasie produkty nadal będą dostępne poprzez istniejące kanały firmy Kapa.

Merck

Merck jest wiodącą firmą naukowo-technologiczną w zakresie służby zdrowia, nauk przyrodniczych i wydajności materiałów. Około 50 tys. pracowników firmy zajmuje się opracowywaniem rozwiązań technologicznych zwiększających żywotność i jakość życia – od terapii bio-farmaceutycznych w leczeniu raka lub stwardnienia rozsianego, najnowocześniejszych systemów w zakresie badań naukowych i produkcji do ciekłych kryształów w smartfonach i telewizorach LCD. W 2015 r. sprzedaż firmy Merck wyniosła 12,85 mld euro w 66 krajach.

Założona w 1668 r. firma Merck jest najstarszą na świecie firmą farmaceutyczną i chemiczną, a rodzina założycieli pozostaje właścicielem większościowym tej notowanej na giełdzie grupy korporacyjnej. Firma posiada globalne prawa do nazwy i marki firmy Merck, jedyne wyjątki to Stany Zjednoczone i Kanada, gdzie firma działa jako EMD Serono, MilliporeSigma i EMD Performance Materials.

Red. (źródło: Merck)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ