Mercator Medical (Thailand) Co. Ltd., spółka zależna Mercator Medical S.A., uzgodnił główne warunki umowy z firmą JWS Construction Co. Ltd., która będzie wykonawcą robót budowlanych w ramach inwestycji polegającej na rozbudowie fabryki rękawic. Rozpoczęcie prac nastąpi w styczniu 2017 r., a wartość kontraktu wyniesie ok. 36,59 mln zł.

Obecnie Mercator Medical produkuje 100 mln sztuk rękawic miesięcznie, co daje 1,2 mld sztuk rocznie. Firma sprzedaje swoje wyroby w 50 krajach, a jej udział w globalnym rynku wynosi 1,5 proc. Pod koniec listopada spółka zapowiadała, że jeszcze w tym roku rozpocznie projekt budowy nowego zakładu produkcyjnego w Tajlandii. Nowa fabryka pozwoli zwiększyć moce produkcyjne do 3 mld sztuk rocznie w I połowie 2018 r., w tym 1,8 mld sztuk będą stanowiły rękawice nitrylowe z nowej fabryki, a 1,2 mld sztuk rękawic lateksowych z obecnego zakładu produkcyjnego.

W przyszłym roku nakładem 3,8 mln zł spółka uruchomi ponadto w Polsce zakład produkcji wyrobów z włókniny na potrzeby własnej sieci dystrybucji i rozpocznie sprzedaż.

Mercator planuje sprzedaż rękawic pod markami własnymi w wybranych krajach Europy Zachodniej, a do końca 2018 r. ma zamiar uruchomić własną dystrybucję w jednym z krajów Europy Zachodniej,

Grupa Mercator Medical jest liderem w Polsce oraz jednym z głównych producentów w Europie Środkowo-Wschodniej na rynku jednorazowych rękawic medycznych. Należy do niej zakład produkcyjny w Tajlandii o wydajności około 110 mln rękawic miesięcznie. Grupa działa globalnie w ponad 50 krajach. W 2013 r. spółka debiutowała na GPW, pozyskując z emisji akcji 29 mln zł.

Red. (źródło: ISBnews)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ