Nestmedic jest kolejną firmą działającą na rynku telemedycyny, poszukującą kapitału na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Innowacyjne urządzenie do domowego badania KTG ma trafić na polski rynek jeszcze w grudniu br. Debiut producenta na NewConnect zaplanowany jest na I kwartał przyszłego roku.

Spółka chce pozyskać środki na ekspansję zagraniczną oraz dalszy rozwój produktów. Działa na szybko rozwijającym się rynku digital health, którego wartość jest dziś wyceniana na 80 mld USD, z perspektywą wzrostu do ponad 200 mld USD w 2020 r. Zapisy na akcje, które mają zadebiutować na NewConnect w pierwszym kwartale 2017 r., ruszają w połowie grudnia.

Pregnabit jest telemedycznym systemem, w skład którego wchodzi mobilne, certyfikowane urządzenie do kardiotokografii – KTG. Zbiera ono w bezpieczny sposób zapisy akcji serca płodu oraz tętna matki i przesyła je do analizy do Medycznego Centrum Telemonitoringu. Badanie wykonywane jest w zaawansowanej ciąży i w czasie porodu. Pozwala uzyskać informacje, w jakim stanie jest dziecko, czy nie grozi mu niebezpieczeństwo niedotlenienia i zaburzeń pracy serca.

Nestmedic Sp. z o.o. to firma działająca na rynku telemedycznym oraz prywatnej służby zdrowia. Powstała w celu stworzenia i wprowadzenia na rynek innowacyjnego technologicznie, mobilnego rozwiązania telemedycznego do zdalnego monitoringu dobrostanu płodu – Pregnabit. Jednym z rutynowo wykonywanych badań w ostatnich tygodniach ciąży jest kardiotokografia. Flagowym produktem spółki jest Pregnabit, umożliwiający wykonanie badania KTG w dowolnym miejscu i o każdej porze.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ