Zarząd hurtowni farmaceutycznej Neuca zdecydował 7 grudnia o odstąpieniu od umowy zakupu spółki Intra. Neuca podpisała przedwstępną warunkową umowę kupna 100 proc. udziałów w hurtowni farmaceutycznej Intra pod koniec kwietnia 2016 r. Zgodnie z umową, przejęcie nad nią kontroli miało nastąpić nie później niż do 31 grudnia 2016 r.

Przypomnijmy, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał 1 grudnia zgodę Grupie Neuca na zakup 100 proc. udziałów hurtowni Intra. Decyzja regulatora otwierała drogę do integracji obu firm, na podstawie umowy zawartej w kwietniu tego roku.

Intra, której siedziba znajduje się w Warszawie, działa głównie w centralnej i północno-wschodniej części kraju, Podlasiu oraz Lubelszczyźnie. Podstawową działalnością spółki jest sprzedaż hurtowa produktów farmaceutycznych do aptek, szpitali i lecznic weterynaryjnych. Hurtownia nie posiada własnych aptek.

Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków. Udział grupy kapitałowej w rynku hurtu aptecznego na koniec 2015 r. wyniósł 29 proc. Spółka od 2004 r. notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (początkowo pod nazwą Torfarm). W 2015 r. osiągnęła przychody na poziomie 6,8 mld zł.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ