W dniach 9-11 grudnia br. odbyła się w Toruniu pierwsza edycja NEUkubator Heathcare Weekend, programu rozwoju młodych firm z branży ochrony zdrowia. Najlepsze oceny uzyskał projekt eDoktor24.pl,, na który Neuca przeznaczy 100 tys. zł.

Projekt eDoktor24.pl jest przychodnią internetową, która umożliwi pacjentom zdalny kontakt z lekarzami i specjalistami medycznymi. Pacjent w zależności od problemu może skontaktować się ze specjalistą na kilka sposobów, od prostych pytań tekstowych, przez wideo, czat tekstowy, telefon, aż po konsultację specjalistycznych badań obrazowych, które można przesyłać i przeglądać za pośrednictwem portalu. W projekcie działa obecnie ok. 50 specjalistów.

– Od blisko dwóch lat aktywnie współpracujemy ze środowiskiem medycznych start-upów. Po wstępnej selekcji umożliwiliśmy młodym firmom prezentację przed szerszą publicznością, zaś zwycięzcom przeprowadzenie pilotażu razem z Grupą Neuca – mówi Tomasz Józefacki, wiceprezes zarządu.

Neuca od lat inwestuje w prywatną służbę zdrowia. Zaangażowanie w podstawową opiekę medyczną to element strategii budowania przez Grupę Neuca własnej sieci przychodni lekarskich. W wyniku przeprowadzonych transakcji sieć Świat Zdrowia zarządza obecnie 40 przychodniami w 7 województwach.

Do tej pory Neuca zainwestowała też w trzy medyczne start–upy w segmencie ochrony zdrowia: Diabdis, czyli urządzenie i aplikację monitorującą poziom cukrzycy u diabetyków, Mediportę, dostarczającą oprogramowanie w modelu SaaS dla przychodni oraz Ortopedio.pl, internetowego dystrybutora sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ