Neuca – w oparciu o własne doświadczenia, ze wsparciem merytorycznym firmy Microsoft – przygotowała bezpłatny e-book „Apteka Przyszłości. 10 rozwiązań, które zmienią aptekę”. Publikacja przedstawia technologie, które będą determinować rozwój aptek w kierunku kompleksowej opieki farmaceutycznej i pomocy pacjentowi „tu i teraz” – informują pomysłodawcy.

Polska spółka giełdowa od wielu lat działa w różnych obszarach szeroko rozumianego rynku ochrony zdrowia. W strategii ma wprowadzanie w każdym z nich innowacji, w celu zwiększania swojej konkurencyjności i podnoszenia jakości oferty dla niezależnych aptek.

– Według MC Kinsey, dzięki cyfryzacji w ciągu najbliższej dekady wartość dodana całej gospodarki w Polsce mogłaby się zwiększyć o 13-22 proc. Jako Grupa Neuca cały czas szukamy kolejnych możliwości inwestycji w obiecujące przedsięwzięcia na rynku ochrony zdrowia. Wiele z już pozyskanych opiera się na wykorzystaniu nowych technologii, których nie możemy po prostu ignorować – mówi Tomasz Józefacki, wiceprezes zarządu Neuca.

Jedną z możliwych koncepcji rozwoju aptek, z wykorzystaniem nowych technologii, obrazuje film przygotowany przez Neuca dostępny na kanale YouTube Grupy. „Wizja, choć może wydawać się futurystyczna, jest możliwa do zrealizowania, co potwierdza w e-booku Microsoft, wskazując własne rozwiązania w poszczególnych obszarach nowych technologii, a są to m.in. narzędzia umożliwiające personalizowane terapie, gromadzenie danych zdrowotnych w chmurze oraz telekonsultacje ze specjalistami” – informuje Neuca.

– W koncepcji apteki przyszłości przedstawionej przez Neuca widzimy połączenie tradycyjnej ochrony zdrowia, diagnostyki, farmacji ze sprzedażą i logistyką (drony) oraz zaawansowaną genetyką (terapie celowane). Większość przedstawionych koncepcji jest już w tej chwili technicznie możliwa do realizacji. Co więcej, spora część jest już realizowana, a nawet ogólnodostępna i stosowana w powyższych obszarach lub innych gałęziach przemysłu – podkreśla Michał Kaczurba, Dyrektor ds. Rozwiązań dla Sektora Przemysłowego, Microsoft w Polsce.

Neuca to czołowy dostawca produktów i usług na rynku zdrowia w Polsce, którego udziały rynkowe w trzecim kwartale 2016 r. wyniosły 28 proc. Leki dystrybuowane przez spółkę pochodzą od ponad 700 czołowych producentów z całego świata. Grupa, poprzez spółkę Synoptis Pharma, prowadzi działalność w zakresie zarządzania produktami własnymi: Apteo, Genoptim, CERA+. Obecnie w portfolio firmy znajduje się ponad 400 produktów. W skład Grupy wchodzi również Neuca Med odpowiedzialna za rozwój usług i produktów dla pacjenta. W skład tego segmentu wchodzą przychodnie lekarskie Świat Zdrowia, firmy specjalizujące się w badaniach klinicznych oraz spółka zajmująca się rozwojem usług telemedycznych.

Źródło: aptekaprzyszlosci.neuca.pl

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ