Spółka Croma-Pharma zapewniła sobie prawa wyłącznego dystrybutora na jedenastu ważnych rynkach preparatu Universkin, innowacyjnej koncepcji w zakresie spersonalizowanej pielęgnacji skóry – informuje austriacka spółka.

Croma-Pharma GmbH zawarła kompleksową umowę licencyjno-dystrybucyjną z francuską firmą Universkin Sas. Według ekspertów z branży, Universkin to najbardziej innowacyjna, spersonalizowana koncepcja w zakresie pielęgnacji skóry obecnie dostępna na rynku. Terapia jest już z powodzeniem stosowana przez ponad 500 dermatologów we Francji, jak również w 23 krajach na całym świecie.

Umowa przewiduje przynajmniej ośmioletnią współpracę. Wyłączne prawa licencyjne i dystrybucyjne w odniesieniu do wszystkich produktów Universkin dotyczą krajów europejskich: Niemiec, Austrii, Francji, Polski, Hiszpanii, Portugalii i Holandii oraz niektórych krajów innych kontynentów, jak Australia, Kanada i Brazylia. Za pozyskanie tych praw Croma-Pharma zapłaciła kilka milionów euro, jednak dokładna kwota transakcji nie została ujawniona. Porozumienie wchodzi w życie 1 stycznia 2017 r.

Universkin to prywatna firma dermatologiczna oferująca pionierskie rozwiązania, założona w 2006 r. i mająca siedzibę w Sophia Antipolis we Francji. Zespół założycieli i kierowników Universkin składa się z dermatologów, chirurgów plastycznych, farmaceutów, biologów, chemików i anatomopatologów.

Założona w 1976 r. firma Croma-Pharma to działająca na rynkach całego świata rodzinna firma farmaceutyczna z siedzibą w Leobendorf w Austrii. Croma-Pharma należy do najbardziej innowacyjnych firm rozwojowego rynku minimalnie inwazyjnej medycyny estetycznej (MIAM).

Red. (źródło: PAP)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ