Gabriela Kozłowska została nowym dyrektorem ds. zapewnienia jakości w firmie Aflofarm Farmacja Polska. Na tym stanowisku zastąpiła Andrzeja Szymańskiego, który objął funkcję doradcy zarządu w zakresie spełniania wymagań prawnych związanych z utrzymaniem jakości we wszystkich wytwórniach spółki.

Andrzej Szymański rozpoczął pracę w Aflofarmie w 1991 r. jako kierownik Laboratorium Galenowego w Ksawerowie. Następnie przez pięć lat pełnił funkcję dyrektora ds. produkcji w fabryce leków Aflopa. W 2002 r. objął funkcję głównego specjalisty ds. systemów zapewnienia jakości, którą sprawował do 2016 r.

Gabriela Kozłowska dołączyła do zespołu Aflofarm Farmacja Polska w 1995 r. jako pracownik produkcji leków Rzgowie. Wkrótce przeniosła się do laboratorium, gdzie pracowała na stanowisku laboranta kontroli jakości. W 2001 r. objęła funkcję kierownika kontroli jakości. Następnie przeniosła się do zakładu produkcji leków w Ksawerowie. W kwietniu 2013 r. awansowała na stanowisko zastępcy głównego specjalisty ds. systemów zapewnienia jakości.

Jak informuje Aflofarm, Pion Zapewnienia Jakości odgrywa szczególnie ważną rolę w działalności. Firma zarządza portfelem ponad 500 aktywnych pozycji produktowych, które powstają w warunkach organizacyjnych, technicznych oraz jakościowych, zgodnych z wymaganiami prawa farmaceutycznego.

– Farmaceutyczna jakość jest jednym z naszych największych wyróżników i elementem, który łączy wszystkie nasze kategorie produktowe. Naszą najważniejszą kategorią są leki OTC oraz Rx. W portfolio mamy też produkty, które nie są lekami, jak wyroby medyczne, suplementy diety, kosmetyki i produkty dla sportowców. Warto zauważyć, że każda z tych kategorii powstaje w środowisku właściwym dla leków, a więc zdecydowanie powyżej ogólnie obowiązujących norm. Głównym zadaniem zespołu zapewnienia jakości jest koordynacja tego procesu – mówi Jacek Furman, prezes Aflofarm Farmacja Polska.

Pion Zapewnienia Jakości w Aflofarmie liczy obecnie 100 pracowników. Jego istotnym elementem są działy kontroli jakości funkcjonujące przy wytwórniach w Rzgowie, Ksawerowie i Pabianicach, gdzie wykonywane są analizy fizyko-chemiczne oraz mikrobiologiczne.

– Zadaniem Pionu Zapewnienia Jakości jest zagwarantowanie, aby wszystkie te produkty były wytwarzane we właściwych warunkach, określonych w Rozporządzeniu Ministerstwa Zdrowia w sprawie Dobrej Praktyki Wytwarzania (GMP) oraz kontrola nad tym, aby spełniały wymagania dokumentacji rejestracyjnych, a tym samym były bezpieczne dla pacjentów. Z takim stanem rzeczy wiąże się obowiązek posiadania i przestrzegania wielu procedur oraz szczegółowych instrukcji postępowania. To bardzo ważny element naszej pracy, który de facto umożliwia funkcjonowanie firmy na rynku – podkreśla Gabriela Kozłowska.

Aflofarm to dynamicznie rozwijająca się firma, funkcjonująca w sektorze ochrony zdrowia od ponad dwudziestu lat. Prowadzi działalność w segmencie leków bez recepty, oferując takie marki jak: Desmoxan, Opokan, NeoMag. Od wielu lat Aflofarm to także numer jeden na liście największych reklamodawców w Polsce.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ