Pomorskie szpitale połączą się w jedną spółkę. Jak twierdzą, to dla nich jedyna gwarancja rozwoju. Jeden podmiot stworzą Szpitale Wojewódzkie w Gdyni, Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku i Szpital Specjalistyczny im. F. Ceynowy w Wejherowie.

Uchwałę w sprawie konsolidacji przyjęli radni sejmiku województwa pomorskiego w trakcie ostatniej sesji.

– To działanie jest koniecznością w kontekście planowanej ustawy o sieci szpitali. Bardziej kompleksowy podmiot leczniczy to szanse na stabilniejszy, wieloletni budżet, a nie udział w konkursach i walka z innymi podmiotami o kontrakt, która nie wiadomo jak się skończy. W praktyce możemy wprowadzać rozwiązania, w których będziemy prowadzić pacjenta przez cały proces leczenia dzięki skoordynowanej opiece – mówi wicemarszałek województwa pomorskiego Paweł Orłowski.

W Wejherowie powstanie Kaszubskie Centrum Chorób Sercowo-Naczyniowych, a Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku wzmocni swoją pozycję. Szpitale Wojewódzkie w Gdyni będę pełnić rolę podmiotu przejmującego. Formalności związane z konsolidacją szpitali potrwają do wiosny.

Red. (źródło: radiogdansk.pl)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ