Jak informuje producent odczynników diagnostycznych, firma Cormay, nastąpiło przesunięcie terminu wprowadzenia pierwszych analizatorów na rynek. Na przeszkodzie stanęła technologia informatyczna.

Spółka zgłosiła zastrzeżenia do dostawcy oprogramowania, który obecnie pracuje nad modyfikacją i aktualizacją softwaru w celu usunięcia błędów. Cormay spodziewa się, że otrzyma nową, poprawioną wersję oprogramowania pod koniec stycznia.

„Oba projekty, Equisse i Hermes Senior, znajdują się na ostatnim etapie przed rejestracją, na istniejących egzemplarzach analizatorów realizowane są kompleksowe testy, które mają potwierdzić niezawodność i poprawność funkcjonowania. Realizacja testów jest procesem czasochłonnym, ale niezbędnym do poprawnego funkcjonowania analizatora. Konieczność poprawy wykrytych na tym etapie błędów i usterek może spowodować przesunięcie czasowe harmonogramu związanego z rejestracją obu wyrobów” – poinformowano w raporcie.

Analizator Equisse ma zostać zarejestrowany w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w II kwartale tego roku. Obecnie prowadzone są prace polegające na dopracowaniu elementów obudowy oraz na udoskonaleniu pracy kilku modułów, w tym systemu zasilania energią, którego niewłaściwe działanie wykryto w listopadzie ubiegłego roku.

W przypadku analizatora Hermes Senior w IV kwartale przeprowadzone zostały testy walidacyjne w laboratorium Cormaya, w efekcie których wykryto wady oprogramowania sterującego i interfejsu urządzenia, głównie w trybie automatycznym obsługi analizatora.

Red. (źródło: parkiet.com)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ