Notowana na NewConnect spółka Perma-Fix Medical S.A., zależna od amerykańskiej firmy Perma-Fix Environmental Services, zamierza złożyć w I półroczu 2017 r. wnioski rejestracyjne innowacyjnej technologii Technetium-99.

– Dokumenty dotyczące rejestracji technologii Technetium-99 „Tc-99m” do Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków oraz Europejskiej Agencji Leków planujemy złożyć do połowy tego roku. Chcemy zebrać dodatkowe dane wymagane przez regulatorów w związku z zakończonymi testami dotyczącymi wytrzymałości i komercyjnego przeskalowania prototypu generatora do produkcji Tc-99m – mówi Steven Belcher, prezes Perma-Fix Medical.

Polska spółka opracowała nową technologię do pozyskiwania Tc-99m, najczęściej wykorzystywanego izotopu medycznego na świecie, wykorzystywanego w medycynie nuklearnej do celów diagnostycznych. Stosowany jest m.in. w badaniu scyntygraficznym w celu diagnostyki schorzeń układu kostnego, zabiegów obrazowania serca, mózgu, nerek, trzustki oraz diagnostyki nowotworów i chorób układu pokarmowego.

W najbliższych tygodniach zarząd zamierza podpisać umowę inwestycyjną z inwestorem z USA, dotyczącą pozyskania 10 mln USD. Pieniądze pozwolą na rejestrację technologii i wprowadzenie jej na rynki UE oraz USA.

Dystrybucją izotopu na rynku amerykańskim będzie zajmowała się spółka Digirad Corporation, która jest jednym z największych dostawców usług obrazowania serca do szpitali i aptek w USA.

Oprac. ŁG

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ