Według wstępnych danych w IV kwartale 2016 r. firma Synektik uzyskała 14,3 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, w stosunku do 25,6 mln zł przychodów w IV kwartale 2015 r.

– W wysokomarżowym segmencie produkcji radiofarmaceutyków kontynuowaliśmy wzrostowy trend. W IV kwartale osiągnęliśmy rekordowe wyniki sprzedaży i wypracowaliśmy bardzo dobre rezultaty – mówi Dariusz Korecki, wiceprezes Synektika.

Większa część przychodów spółki generuje natomiast segment dystrybucji sprzętu medycznego.

– W czwartym kwartale nie ruszyły jeszcze projekty finansowane ze środków unijnych, dlatego nie nastąpiło odbicie w segmencie dystrybucji sprzętu. Zakładamy, zgodnie z zapowiedziami rządu, że w 2017 r. nastąpi zasadnicza zmiana w zakresie dostępności funduszy unijnych wspierających proces inwestycyjny na rynku ochrony zdrowia – wyjaśnia wiceprezes Korecki.

Według analityków giełdowych, segment radiofarmaceutyków będzie w tym roku pozytywnie wpływał na wyniki grupy ze względu na nowe wyceny badań przez NFZ oraz coraz wyższą sprzedaż zagraniczną. Synektik będzie generował wyższe marże na Słowacji i w Czechach, gdzie jest mniejsza konkurencja w tym segmencie rynku – prognozują eksperci.

Grupa Synektik jest dostawcą innowacyjnych produktów, usług oraz rozwiązań IT dla diagnostyki obrazowej i medycyny nuklearnej. Zajmuje się sprzedażą urządzeń medycznych oraz rozwiązań informatycznych stosowanych w radiologii, prowadzi także laboratorium badawcze aparatury do diagnostyki obrazowej oraz serwis sprzętu medycznego. Firma jest ponadto pierwszym w Polsce komercyjnym producentem radiofarmaceutyków wykorzystywanych w diagnostyce onkologicznej (PET). Synektik powstał w 2001 r., od sierpnia 2011 r. akcje spółki notowane były na NewConnect, a w październiku 2014 r. zadebiutowały na rynku regulowanym GPW.

Oprac. ŁG

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ