Grupa Roche opublikowała wyniki finansowe za 2016 r. Wartość sprzedaży produktów farmaceutycznych osiągnęła w 2016 r. poziom 50,6 mld franków, co oznacza wzrost o 4 proc. w stosunku do poprzedniego roku, przy założeniu stałego kursu wymiany walut na poziomie średnich kursów z roku 2015, oraz o 5 proc. wzrost wyrażony we frankach szwajcarskich.

– Zarówno część farmaceutyczna jak i diagnostyczna, wypracowały dobre wyniki finansowe, przede wszystkim dzięki wprowadzeniu na rynek nowych leków i systemów diagnostycznych. W niespełna rok wprowadziliśmy na rynek cztery nowe leki, w tym pierwszą w naszym portfolio immunoterapię nowotworów. Rok 2017 przyniesie wiele ważnych, nowych danych klinicznych. Spodziewamy się także istotnych kroków milowych w zakresie regulacji prawnych dotyczących naszych leków. W oparciu o mocne portfolio innowacyjnych produktów i szereg obiecujących cząsteczek, znajdujących się obecnie na różnych etapach rozwoju, optymistycznie patrzymy w przyszłość i jesteśmy przygotowani na kolejne wyzwania – mówi Severin Schwan, CEO Grupy Roche.

Grupa Roche, z siedzibą główną w Bazylei w Szwajcarii, jest największą na świecie firmą biotechnologiczną, dostarczającą gamę leków stosowanych w takich dziedzinach terapeutycznych, jak onkologia, immunologia, choroby zapalne, okulistyka oraz centralny układ nerwowy. Firma jest również światowym liderem w dziedzinie diagnostyki in-vitro, diagnostyki onkologicznej oraz w zakresie kompleksowej opieki diabetologicznej.

Częścią Grupy Roche jest firma Genentech z siedzibą Stanach Zjednoczonych. Ponadto koncern posiada większościowe udziały w firmie Chugai w Japonii. Grupa Roche zatrudnia na całym świecie ponad 85 tys. pracowników i przeznacza rocznie 9 mld franków szwajcarskich na inwestycje w badania i rozwój.

Red. (źródło: Roche)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ