Milestone Medical do połowy roku otrzyma pozwolenie na sprzedaż swoich rozwiązań w USA. Amerykańska spółka posiada system CompuFlo służący do dozowania znieczulenia zewnątrzoponowego, przy znieczuleniu porodów i uśmierzaniu przewlekłego bólu, np. pleców, oraz system do iniekcji dostawowych, m.in. do leczenia zwyrodnienia stawów.

Milestone Medical Inc. jest spółką notowaną na rynku NewConnect Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Opracowała sterowane komputerowo, bezbolesne medyczne systemy dozowania znieczulenia zewnątrzoponowego oraz iniekcji dostawowych oparte na opatentowanej technologii firmy Milestone Scientific, Inc. Firma otrzymała znak CE i pozwolenie na sprzedaż obu systemów w Unii Europejskiej. Obecnie oczekuje na wydanie zezwolenia na wprowadzenie na rynek obu systemów na terenie Stanów Zjednoczonych.

Producent podpisał umowy na dystrybucję swoich urządzeń w Chinach, Włoszech i Polsce oraz negocjuje z dystrybutorami w innych krajach. Kluczowe technologie i patenty objęte licencją Milestone Medical zostały opracowane oraz wykorzystane po raz pierwszy przez Milestone Scientific w przełomowych wynalazkach dla branży stomatologicznej. Do tej pory odnotowano ponad 65 mln iniekcji wykonanych przy wykorzystaniu tych technologii.

– W oparciu o pozytywne sygnały od naszego doradcy w procesie rejestracji urządzenia w USA liczymy na uzyskanie zezwolenia FDA – amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków – na sprzedaż systemu znieczulenia zewnątrzoponowego do połowy tego roku, wkrótce po złożeniu do FDA odpowiedzi na ostatnią serię pytań. Kontynuujemy również proces rejestracji systemu do iniekcji dostawowych i liczymy na uzyskanie zezwolenia do połowy tego roku, po dostarczeniu dodatkowych danych potwierdzających równoważność produktowi już zatwierdzonemu przez FDA – mówi Leonard Osser, prezes Milestone Medical.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ