Top Employers Institute certyfikuje na całym świecie warunki pracy tworzone pracownikom przez pracodawców. Instytut ogłosił właśnie wyniki tegorocznego badania, w którym oddział globalnej, innowacyjnej firmy biofarmaceutycznej AbbVie Polska został certyfikowany jako jeden z wyróżnionych podmiotów Top Employers Polska 2017 i Top Employers Europe 2017.

Międzynarodowe badanie prowadzone co roku przez Top Employers Institute wskazuje czołowych, globalnych pracodawców, którzy tworzą najlepsze warunki pracy, dbają o talenty i ich rozwój na wszystkich szczeblach organizacji, dążą do ciągłego doskonalenia praktyk związanych z zatrudnieniem. Badanie wykazało, że AbbVie Polska Sp. z o.o. oferuje wyjątkowe warunki pracy w naszym kraju, uzyskując certyfikat. Wszystkie organizacje, które zdobędą certyfikację w co najmniej pięciu krajach regionu, zasługują na specjalne wyróżnienie certyfikacją Top Employers Europe. To zapewniło firmie AbbVie Polska, obok wyróżnienia Top Employer Polska 2017, miejsce w grupie certyfikowanych Top Employers Europe 2017.

– W swojej działalności staramy się kierować zasadami stosowanymi przez najlepszych w branży. Stawiamy pracownikom wysokie wymagania, dlatego sami jako organizacja staramy się tworzyć dla nich jak najlepsze miejsce pracy. Dbamy o warunki do dalszego rozwoju zawodowego pracowników i odpowiednie wykorzystanie ich kompetencji – mówi Beata Gadomska-Kopka, HR Manager AbbViePolska.

Procedurą obowiązującą w Top Employers jest poddanie się procesowi szczegółowego badania i spełnianie wysokich standardów w nim określonych. Każda z organizacji biorących udział w inicjatywie wypełnia szczegółowy kwestionariusz dotyczący warunków pracy. Informacje przedstawione w formularzu są następnie weryfikowane podczas niezależnego audytu. To od jego wyników ostatecznie zależy, czy firma uzyska certyfikację.

Badanie Instytutu Top Employers ma charakter kompleksowy, ocena opiera się na takich kryteriach, jak:

strategia rozwoju talentów;

planowanie potrzeb kadrowych;

wdrażanie nowych pracowników (on-boarding);

szkolenia i rozwój;

zarządzanie wynikami;

rozwijanie umiejętności przywódczych;

rozwój kariery i planowanie sukcesji;

wynagrodzenia i świadczenia;

kultura organizacji.

– Kierując się najlepszymi praktykami w zakresie warunków pracy i zatrudnienia AbbVie szczególnie stawia na ambitnych specjalistów, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem mogą wspierać realizację celów i wypełnianie misji firmy. Pracowników AbbVie na całym świecie jednoczy wspólny cel, którym jest troska o dobro pacjentów i poprawa jakości ich życia. Jesteśmy dumni, że tak samo dobrze udaje nam się troszczyć o warunki pracy naszych pracowników. Liderzy rynkowi to ci, którzy dbają o osoby u nich zatrudnione – wyjaśnia Jacek Mazurkiewicz, dyrektor generalny AbbVie Polska.

AbbVie Polska zatrudnia ponad 220 pracowników. Firma posiada dwa biura: jedno w Warszawie, drugie w Krakowie, gdzie zlokalizowane jest Międzynarodowe Centrum Finansowe, które obsługuje oddziały AbbVie w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie. AbbVie działa na polskim rynku od czterech lat. Firma była już kilkukrotnie nagradzana zarówno jako pracodawca, jak i innowacyjne przedsiębiorstwo.

AbbVie to międzynarodowa, innowacyjna firma biofarmaceutyczna utworzona w 2013 r., po wyodrębnieniu z firmy Abbott. Jej celem jest tworzenie i wprowadzanie na rynek zaawansowanych terapii wybranych chorób, stanowiących obecnie największe zagrożenia dla zdrowia ludzi. Firma AbbVie, wraz z jej spółką zależną Pharmacyclics, zatrudnia ok. 28 tys. pracowników na całym świecie i prowadzi obrót lekami w ponad 170 krajach.

Red. (źródło: AbbVie Polska)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ