Biomed-Lublin dopuszcza możliwość sprzedaży praw do kluczowej dla firmy marki Lakcid, pod którą sprzedawane są trzy produkty probiotyczne: Lakcid, Lakcid forte – lek osłonowy przy leczeniu antybiotykami oraz Lakcid L – stosowany w leczeniu przy biegunkach wirusowych.

Lakcid wykorzystywany jest w pediatrii, medycynie rodzinnej i gastroenterologii w celu regulacji prawidłowego funkcjonowania mikroflory jelitowej. Preparat ma właściwości probiotyczne. Decyzja o możliwości sprzedaży praw do marki nie oznacza zaprzestania produkcji leku przez Biomed.

– Lakcid jest marką znaną i cenioną przez klientów. To jeden z niewielu dostępnych na rynku probiotyków o statusie leku. To ważne w sytuacji, gdy rynek zalany jest specyfikami o statusie suplementu diety czy wręcz środka spożywczego specjalnego przeznaczenia. Liczymy, że współpraca z partnerem o silnej pozycji rynkowej pozwoli lepiej wykorzystać nasz potencjał wytwórczy i badawczo-rozwojowy – mówi Andrzej Stachnik, prezes Biomedu Lublin.

Potencjalna transakcja ma pozytywnie wpłynąć na sytuację finansową spółki. Przy czym, w przypadku braku satysfakcjonujących rozwiązań, możliwe jest odstąpienie od zamiaru sprzedaży.

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek S.A. to firma z ponad siedemdziesięcioletnią tradycją. Jest producentem m.in. szczepionek, probiotyków i odczynników laboratoryjnych. Spółka od stycznia 2015 r. jest notowana na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W 2015 r. wartość wygranych przetargów publicznych na dostawy do polskich szpitali produktów wytwarzanych w Polsce oraz w zakładach LFB Biomedicaments we Francji przekroczyła kwotę 20 mln zł netto. Eksport firmy generuje 27 proc. jej przychodów.

Red. (źródło: Biomed, parkiet.com)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ