Sieć przychodni „Świat Zdrowia”, należąca go Grupy Neuca, powiększyła się o kolejne placówki. 7 lutego hurtownia farmaceutyczna kupiła 100 proc. udziałów w spółce „Wola-Med”. Przejęty podmiot jest Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej, zarządzającym 7 placówkami na terenie województwa łódzkiego. Baza pacjentów „Wola-Med” wynosi 7,5 tys. osób.

Neuca od lat inwestuje w prywatną służbę zdrowia. Zaangażowanie w podstawową opiekę medyczną to element strategii budowania przez Grupę Neuca własnej sieci przychodni lekarskich. W wyniku przeprowadzonych transakcji sieć Świat Zdrowia zarządza obecnie ponad 40 przychodniami w 7 województwach.

W grudniu 2016 r. spółka zainwestowała ponadto start-up eDoktor24.pl, na który przeznaczyła 100 tys. zł. Projekt jest przychodnią internetową, która umożliwi pacjentom zdalny kontakt z lekarzami i specjalistami medycznymi.

Grupa Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków. Łączny udział spółek z grupy Neuca w krajowym rynku hurtu aptecznego sięga 29 proc. Spółka od 2004 r. notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (początkowo pod nazwą Torfarm). W 2015 r. osiągnęła przychody na poziomie 6,8 mld zł.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ