Polska spółka biotechnologiczna Mabion chce trafić na zagraniczne giełdy papierów wartościowych. Akcjonariusze Mabionu zdecydowali o upoważnieniu zarządu spółki do podwyższenia kapitału spółki o maks. 4,5 mln akcji, po cenie nie niższej niż 84 zł. Akcje mogą zostać zaoferowane w ramach oferty publicznej i mogą być notowane na GPW lub innej giełdzie w Europie albo w USA.

Zarząd jest upoważniony do dokonania jednego lub kilku podwyższeń kapitału zakładowego spółki w trybie subskrypcji otwartej, gdzie akcje będą emitowane w ramach oferty publicznej poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wraz notowaniem na giełdzie papierów wartościowych na terytorium Europy lub Stanów Zjednoczonych – czytamy w uchwale.

Akcje trafią wyłącznie do nowych inwestorów, gdyż – jak informuje komunikat – „pozbawia się akcjonariuszy w całości prawa poboru w stosunku do akcji spółki emitowanych przez zarząd”.

Mabion S.A. to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. W 2010 r. Mabion zadebiutował na rynku równoległym NewConnect, pozyskując 22,8 mln zł. W kwietniu 2013 r. spółka przeniosła się na parkiet główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Red. (źródło: ISBnews)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ