BioMaxima, notowana na NewConnect spółka działająca na rynku diagnostyki laboratoryjnej, w styczniu 2017 r. uzyskała 2,2 mln zł przychodów, czyli o 1,1 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Wyniki poprawiły się głównie dzięki połączeniu 1 grudnia 2016 r. z firmą Biocorp – w styczniu przychody z eksportu wzrosły w ujęciu rocznym o prawie 90 proc., do 650 tys. zł.

– W grudniu ubiegłego roku przerejestrowaliśmy produkty Biocorpu na rynkach zagranicznych, dlatego też nie straciliśmy żadnego dystrybutora i oczekujemy dalszego wzrostu eksportu, gdyż docieramy z nowym asortymentem do dotychczasowych odbiorców. Również w sprzedaży krajowej nowa struktura zespołów handlowych zapewni bardziej efektywną pracę w terenie. Mamy obecnie jeszcze silniejszy i bardziej wyspecjalizowany dział handlowy umożliwiający nam pracę zarówno na rynku klinicznym, jak i przemysłowym. W 2016 r. przychody lubelskiej spółki wzrosły o 24 proc., do 28,7 mln zł. Zysk netto spadł natomiast o 4,8 proc., do 1,4 mln zł – mówi Łukasz Urban, prezes BioMaximy.

W ubiegłym roku, oprócz przejęcia firmy Biocorp, BioMaxima kupiła również 80 proc. udziałów w dwóch rumuńskich spółkach: Qias Med oraz Istar. Według informacji zarządu, w najbliższym czasie połączą się one z rumuńską spółką Roco Sistem i stworzą nowy podmiot BioMaxima Romania.

BioMaxima S.A. to notowana na NewConnect firma działająca na rynku diagnostyki laboratoryjnej. Jest jednym z dwóch krajowych producentów odczynników do diagnostyki in vitro, a także producentem szerokiej gamy podłoży mikrobiologicznych. Spółka jest również dystrybutorem produktów uznanych światowych firm diagnostycznych, jak m.in. Nova Biomedical, Mitsubishi Chemical, Biolog. Zaopatruje w swoje produkty ponad 2 tys. laboratoriów w Polsce oraz prowadzi działalność eksportową na ponad 60 rynkach.

Red. (źródło: BioMaxima, parkiet.com)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ