BioMaxima S.A., notowana na NewConnect firma działająca na rynku diagnostyki laboratoryjnej, polski producent odczynników do diagnostyki in vitro, a także szerokiej gamy podłoży mikrobiologicznych, otrzymała informację o przyznaniu jej dofinansowania w wysokości blisko 599 tys. zł na wsparcie udziału w zagranicznych wystawach branżowych.

Spółka zamierza dynamicznie rozwijać sprzedaż eksportową. Dofinansowanie przyznane zostało w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, działanie 3.3: „Wsparcie promocji oraz internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw”, poddziałanie 3.3.3 „Wsparcie MŚP w promocji marek produktowych – GO to Brand”. Łączna kwota przyznanej dotacji wynosi 598.860 zł, co stanowi 60 proc. wydatków kwalifikowanych.

Dofinansowanie zostanie przeznaczone przez BioMaximę na wsparcie w latach 2017-2019 udziału w zagranicznych wystawach branżowych, co pozwoli jej wejść na nowe rynki zagraniczne, tym samym zwiększając przychody ze sprzedaży eksportowej – poinformował zarząd spółki, która ma zamiar bardzo mocno rozwijać ten kierunek rozwoju.

– Od kilku już lat bardzo intensywnie zabiegamy o rynki eksportowe, tworząc sieć dystrybutorów oraz wystawiając się na międzynarodowych targach. Nasza oferta spotyka się z dużym zainteresowaniem wśród klientów na wszystkich kontynentach i obecnie eksportujemy już do ponad 60 krajów. Wsparcie w ramach programu „Go to Brand” zostanie wykorzystane, by naszą obecność za granicą poszerzyć o nowe rynki, ale będziemy również chcieli pogłębić ją, zwiększając asortyment oferowany międzynarodowym klientom. Już w lutym tego roku, podczas wystawy Medlab Middle East w Dubaju, zaprezentowaliśmy ofertę rozbudowaną w zakresie mikrobiologii przemysłowej. Odnotowaliśmy rekordowe zainteresowanie naszym stoiskiem – ocenia Łukasz Urban, prezes zarządu Spółki BioMaxima S.A.

Spółka wypracowała w 2016 r. zysk netto w wysokości 1.398 tys. zł przy przychodach netto ze sprzedaży wynoszących 28.745 tys. zł. BioMaxima sfinalizowała w ub. roku proces połączenia z Biocorp Polska Sp. z o.o., dzięki czemu umocniła swoją pozycję rynkową w segmencie mikrobiologii i ma szansę zwiększyć przychody z eksportu.

Firma w 2016 r. zrealizowała także transakcję nabycia dwóch rumuńskich spółek Qias Med oraz Istar. W najbliższym czasie połączą się one z należącą do BioMaximy spółką Roco Sistem i stworzą nowy podmiot o nazwie BioMaxima Romania srl., którego celem będzie zapewnienie produktom BioMaxima znaczącego udziału w rumuńskim rynku diagnostyki.

W 2016 r. spółka wypłaciła swoim akcjonariuszom dywidendę z zysku osiągniętego w 2015 r. w wysokości 0,20 zł na akcję. Rok wcześniej kwota wypłaconej dywidendy wynosiła 0,10 zł na akcję.

BioMaxima S.A. jest polską firmą działającą na rynku diagnostyki laboratoryjnej. Jest producentem sprzętu oraz odczynników do diagnostyki in vitro oraz wytwórcą szerokiej gamy podłoży mikrobiologicznych. Spółka jest również dystrybutorem produktów uznanych światowych firm diagnostycznych, jak Nova Biomedical, Mitsubishi Chemical, Biolog. Zaopatruje w swoje produkty ponad 2 tys. laboratoriów w Polsce oraz prowadzi działalność eksportową na ponad 60 rynkach.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ