Ponad 90 proc. przychodów Medicalgorithmics pochodzi z rynku amerykańskiego. Firma jednak liczy, że w najbliższych latach usługi zdalnego monitorowania pracy serca oferowane przez jego spółkę będą refundowane również w Polsce i na zachodzie Europy.

W Polsce przybywa spółek telemedycznych. W kraju panuje dobry klimat dla tworzenia innowacyjnych spółek z tej branży, problemem jerst, jak przetrwać na rynku. Miałby w tym pomóc program, w którym innowacyjne spółki telemedyczne i biotechnologiczne byłyby wspierane nie tylko na wstępnym etapie opracowywania swojego systemu, ale również na późniejszym.

– Posiadanie dobrego systemu nie wystarczy, aby odnieść sukces w biznesie telemedycznym. Bardzo ważne jest posiadanie refundacji. Nowe technologie wykorzystywane w ochronie zdrowia, które pomogłyby zaoszczędzić pieniądze państwu polskiemu i poprawiłyby jakość i dostępność usług medycznych, powinny uzyskiwać kody refundacyjne – ocenia prezes spółki, Marek Dziubiński.

Medicalgorithmics S.A. to istniejąca od 2005 r. innowacyjna spółka high technology, działająca w obszarze nieinwazyjnych urządzeń medycznych. Jest właścicielem i wytwórcą najnowocześniejszego w skali światowej systemu do analizy pracy serca – PocketECG. Spółka działa na największych i najbardziej perspektywicznych rynkach – w Stanach Zjednoczonych i Azji. Dostarcza rozwiązania dla prestiżowych ośrodków w Polsce i USA. W lutym 2014 r. przeniosła się na warszawską GPW z rynku giełdowego NewConnect, na którym była notowana od listopada 2011 r.

Red. (parkiet.com, Medicalgorithmics)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ