Grupa Maspex, właściciel m.in. takich marek jak Tymbark, Kubuś, Łowicz, Krakus, Kotlin i Lubella, złożyła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek w sprawie przejęcia kontroli nad farmaceutyczną spółką Sequoia.

Sequoia prowadzi działalność związaną z produkcją i sprzedażą hurtową preparatów medycznych na terenie Polski. Obecna w segmentach suplementów diety, żywności specjalnego przeznaczenia medycznego oraz leków OTC. Spółka specjalizuje się w sprzedaży produktów farmaceutycznych dla najbardziej wrażliwych grup konsumentów – niemowląt i dzieci oraz dla kobiet w ciąży.

– Po finalizacji transakcji Sequoia stanie się częścią Grupy i będzie mogła w pełni korzystać z naszych zasobów. Wspólne działanie, a co za tym idzie wykorzystanie synergii w obszarach takich, jak sprzedaż, marketing z pewnością wpłynie na poprawę wyników i umocni pozycję spółki Sequoia na rynku. Suplementy diety to segment perspektywiczny, duża przestrzeń dla innowacyjnych pomysłów, a większość funkcji przez te produkty oferowanych, w przyszłości będzie musiała zawierać również żywność – mówi Krzysztof Pawiński, prezes Maspeksu.

Maspex w ciągu 25 lat obecności na rynku przeprowadził 18 akwizycji, w tym 10 za granicą. W 2016 r. skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki osiągnęły poziom 4,27 mld zł.

Maspex jest największą w Polsce i jedną z największych w Europie Środkowo-Wschodniej firm w segmencie produktów spożywczych. Firma jest liderem na rynku soków, nektarów i napojów w Polsce, w Czechach, na Słowacji. należy do czołówki na Węgrzech, w Rumunii, Bułgarii i na Litwie. Jest ponadto wiodącym producentem produktów instant (kawa cappuccino, kakao, zabielacze w proszku do kawy, herbatki rozpuszczalne) w Europie Środkowo-Wschodniej. Maspex to także lider na rynku makaronów w Polsce oraz ich wiodący producent w Rumunii. Zajmuje czołową pozycję na rynku dżemów, keczupów i sosów oraz jest czołowym producentem w segmencie dań gotowych i przetworów warzywnych w Polsce.

Red. (źródło: Maspex, money.pl)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ