Neuca Med, spółka zależna Grupy Neuca, nabyła 100 proc. udziałów spółki Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Pod Wierzbami” spółka z o.o. z siedzibą w Dzierżoniów, w województwie dolnośląskim.

NZOZ „Pod Wierzbami” prowadzi działalność leczniczą na terenie Dzierżoniowa. Swoim zasięgiem obejmuje ponad 4,6 tys. pacjentów podstawowej opieki zdrowotnej.

7 lutego hurtownia farmaceutyczna kupiła także 100 proc. udziałów w spółce „Wola-Med”. Przejęty podmiot jest Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej, zarządzającym 7 placówkami na terenie województwa łódzkiego. Baza pacjentów „Wola-Med” wynosi 7,5 tys. osób.

Neuca od lat inwestuje w prywatną służbę zdrowia. Zaangażowanie w podstawową opiekę zdrowotną to element strategii budowania przez Grupę Neuca własnej sieci przychodni lekarskich pod szyldem Świat Zdrowia.

Inwestycje w podstawową opiekę medyczną to element strategii budowania przez Neuca S.A. własnej sieci przychodni lekarskich. W wyniku przeprowadzonych transakcji sieć przychodni lekarskich Świat Zdrowia zarządza obecnie 57 przychodniami w 7 województwach – czytamy w komunikacie.

Grupa Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków. Łączny udział spółek z grupy Neuca w krajowym rynku hurtu aptecznego sięga 29 proc. Spółka od 2004 r. notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (początkowo pod nazwą Torfarm). W 2015 r. osiągnęła przychody na poziomie 6,8 mld zł.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ