Wyniki badań II fazy innowacyjnego leku przeciwmiażdżycowego 1-MNA Pharmeny zostały pozytywnie ocenione na branżowej konferencji naukowej. Badania prowadzone były w USA i zostały zakończone pod koniec 2015 r.

Organizatorzy prestiżowej, międzynarodowej konferencji naukowej Arteriosclerosis, Thrombosis and Vascular Biology Peripheral Vascular Disease – ATVB/PVB ocenili pozytywnie przedstawione wyniki badań II fazy innowacyjnego leku przeciwmiażdżycowego 1-MNA i podjęli decyzję o umożliwieniu spółce prezentacji tych wyników na konferencji ATVB/PVB w maju 2017 r. w Minneapolis, w USA – czytamy w komunikacie.

American Heart Association to założona przez amerykańskich kardiologów w 1924 r. organizacja non-profit, której celem jest redukcja śmiertelności i niepełnosprawności spowodowanych chorobami sercowo-naczyniowymi i udarem mózgu. Obecnie skupia ponad 22,5 mln osób.

W ocenie zarządu Pharmeny, możliwość prezentacji wyników badań na prestiżowej, międzynarodowej konferencji może stanowić dodatkową rekomendację dla polskiego przemysłu farmaceutycznego.

Jak poinformowała Pharmena, w przypadku zakończenia z powodzeniem rozmów z przemysłem farmaceutycznym potencjalne przychody z komercjalizacji leku 1-MNA mogą mieć bardzo istotny wpływ na wyniki finansowe i wycenę rynkową firmy w najbliższych latach.

Pharmena to firma biotechnologiczna, której głównym obszarem działalności jest opracowywanie i komercjalizacja innowacyjnych produktów powstałych na bazie opatentowanej fizjologicznej i naturalnej substancji czynnej 1-MNA. Działalność spółki koncentruje się w obszarach dotyczących prowadzenia badań klinicznych nad innowacyjnym lekiem przeciwmiażdżycowym, produkcji innowacyjnych dermokosmetyków i wdrożeniu na rynek innowacyjnego suplementu diety, stosowanego do zaspokajania szczególnych potrzeb żywieniowych w profilaktyce miażdżycy. 25 sierpnia 2008 r. Pharmena znalazła się wśród firm notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, debiutując w alternatywnym systemie obrotu New Connect.

Red. (źródło: forsal.pl, Pharmena)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ