Airway Medix poinformował o zarejestrowaniu drugiego wynalazku w USA. Inwestorzy giełdowi pozytywnie zareagowali na tę informację i akcje spółki zajmującej się rozwijaniem wyrobów medycznych podrożały przy dużych obrotach na GPW o prawie 14 proc.

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków zarejestrowała szczoteczkę Oral Care, służącą do utrzymania higieny jamy ustnej u pacjentów intubowanych, u których obserwuje się nagromadzenie flory bakteryjnej, której przedostawanie się do płuc powoduje odrespiratorowe zapalenie płuc.

Spółka ma w swoim portfolio jeszcze Cuff Pressure Regulator, służący do automatycznego monitorowania i kontrolowania ciśnienia w mankiecie rurki intubacyjnej, także zarejestrowany w USA.

– Po uzyskaniu pozwolenia na sprzedaż w USA zainteresowanie tego typu produktami ze strony dużych firm szybko rośnie. W październiku zaprezentowaliśmy oba produkty na dwóch konferencjach sprzętu medycznego, gdzie spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem – ocenia Anna Aranowska-Bablok, członek zarządu Airway Medix.

Airway Medix koncentruje się na pracach badawczo-rozwojowych i komercjalizacji innowacyjnych urządzeń do jednorazowego stosowania u pacjentów wentylowanych mechanicznie na oddziałach intensywnej opieki medycznej, a także u pacjentów z zagrożeniem życia i na oddziałach anestezjologicznych. Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect w grudniu 2014 r., a w maju 2016 r. przeniosła notowania na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ