Korporacja Inwestycyjna Polskiej Farmacji, spółka założycieli hurtowni farmaceutycznej Pelion, chce kupić w wezwaniu do 8,27 mln akcji i wycofać Pelion z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

We wtorek kurs akcji Pelionu, dystrybutora leków oraz właściciela największej w kraju sieci aptek Dbam o Zdrowie oraz drogerii Naura, oscylował wokół 55–58 zł, co ustalałoby wartość spółki na poziomie 455-480 mln zł.

Przypomnijmy, że w tym roku Andrzej Olszewski, główny akcjonariusz Farmacolu, ogłosił wezwanie na przymusowy wykup akcji czołowego dystrybutora leków. Po wezwaniu główni właściciele dysponują 21,18 mln akcji, czyli ponad 90 proc. wszystkich walorów spółki, dzięki czemu będą mogli przeprowadzić przymusowy wykup wszystkich pozostałych akcji w celu wycofania hurtowni z giełdy.

Na GPW nadal natomiast zamierza pozostawać Neuca.

– Nie myślimy o wyjściu z giełdy, mamy pomysł na biznes długoterminowy. Jesteśmy pewni tego, że rynek kapitałowy wpisuje się w naszą strategię – mówi Piotr Sucharski, prezes Neuca S.A.

Pelion odnotował 4,97 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2016 r., w porównaniu do 85,54 mln zł zysku w 2015 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 9177,98 mln zł w 2016 r., wobec 8457,82 mln zł rok wcześniej.

Pelion Healthcare Group (dawniej Polska Grupa Farmaceutyczna) świadczy usługi obejmujące wszystkie segmenty dystrybucji farmaceutycznej (hurtowy, detaliczny i szpitalny) i są skierowane do pacjentów, aptek, szpitali oraz producentów. Pelion S.A. to spółka holdingowa, która pełni nadzór właścicielski nad wszystkimi obszarami działalności grupy.

TW

Czytaj też

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ