Neuca zamierza wydać ok. 20 mln zł na akwizycje przychodni w 2017 r., natomiast w uzasadnionych przypadkach poziom ten może zostać przekroczony – poinformowała spółka.

– Pozyskujemy cały czas przychodnie. To jest rynek szeroki. Chcemy wydać na nie 20 mln. Poszukujemy przychodni dobrze zbilansowanych od strony biznesowej. Jeżeli trafią nam się podmioty, które będą spełniały nasze kryteria i wartość wyjdzie poza ten poziom, będziemy się zastanawiać – mówi wiceprezes ds. finansowych, Grzegorz Dzik.

Do końca lutego 2017 roku Neuca zwiększyła sieć przychodni lekarskich, działających pod marką Świat Zdrowia, do 57 placówek, które obejmują obecnie zasięgiem ponad 120 tys. pacjentów.

Pod koniec lutego Neuca Med, spółka zależna Grupy Neuca, nabyła 100 proc. udziałów spółki Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Pod Wierzbami” spółka z o.o. z siedzibą w Dzierżoniów, w województwie dolnośląskim. NZOZ „Pod Wierzbami” prowadzi działalność leczniczą na terenie Dzierżoniowa. Swoim zasięgiem obejmuje ponad 4,6 tys. pacjentów podstawowej opieki zdrowotnej.

Na początku lutego hurtownia farmaceutyczna kupiła także 100 proc. udziałów w spółce „Wola-Med”. Przejęty podmiot jest Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej, zarządzającym 7 placówkami na terenie województwa łódzkiego. Baza pacjentów „Wola-Med” wynosi 7,5 tys. osób.

Neuca od lat inwestuje w prywatną służbę zdrowia. Zaangażowanie w podstawową opiekę zdrowotną to element strategii budowania przez Grupę Neuca własnej sieci przychodni lekarskich pod szyldem Świat Zdrowia.

Grupa Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków. Łączny udział spółek z grupy Neuca w krajowym rynku hurtu aptecznego sięga 29 proc. Spółka od 2004 r. notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (początkowo pod nazwą Torfarm). W 2015 r. osiągnęła przychody na poziomie 6,8 mld zł.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ