Spółka Nestmedic, twórca urządzenia Pregnabit do domowego badania KTG monitoroującego czynności serca płodu, pozyskała z emisji akcji 8 mln zł. W kwietniu br. zamierza zadebiutować na alternatywnym parkiecie GPW – NewConnect.

Pieniądze stanowią 11,5 proc. całości kapitału, co oznacza, że telemedyczna spółka została wyceniona na prawie 70 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na rozwój sprzedaży oraz na prace rozwojowe nad urządzeniem Pregnabit drugiej generacji.

Obecnie urządzenie służące do badania akcji serca płodu, tętna matki oraz umożliwiającego zapis czynności skurczowej mięśnia macicy jest w fazie zaawansowanych beta-testów. Ich celem jest doskonalenie urządzenia oraz usługi diagnostycznej, aby przygotować je do ekspansji globalnej. Spółka posiada już certyfikat umożliwiający wejście na rynki UE i rozpoczęła proces ubiegania się o pozwolenie na sprzedaż w USA.

– W 2018 r. planujemy debiut na dwóch rynkach zagranicznych. W 2019 r. chcemy wejść do kolejnego państwa. Do tego czasu będziemy rozwijać sprzedaż w kraju, projekty pilotażowe poza Polską oraz działalność mającą na celu pozyskanie certyfikacji niezbędnych do rozpoczęcia działalności poza Europą, m.in. w USA – mówi Patrycja Wizińska-Socha, prezes Nestmedic.

Nestmedic Sp. z o.o. to firma działająca na rynku telemedycznym oraz prywatnej służby zdrowia. Powstała w celu stworzenia i wprowadzenia na rynek innowacyjnego technologicznie, mobilnego rozwiązania telemedycznego do zdalnego monitoringu dobrostanu płodu. Jednym z rutynowo wykonywanych badań w ostatnich tygodniach ciąży jest kardiotokografia. Flagowym produktem spółki jest Pregnabit, umożliwiający wykonanie badania KTG w dowolnym miejscu i o każdej porze.

Red. (źródło: parkiet.com, Nestmedic)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ