Najnowsze wyniki badania GFK o aktywnościach lekarzy i farmaceutów w internecie pokazują, że czytanie artykułów medycznych, przeglądanie indeksów lekowych czy wyszukiwanie informacji na temat refundacji za pośrednictwem internetu to czynności, które zdecydowana większość lekarzy traktuje w swojej praktyce zawodowej jako codzienność.

Normą dla lekarzy staje się również korzystanie z internetu za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Z tej możliwości korzysta obecnie 77 proc. polskich lekarzy, podczas gdy jeszcze 5 lat temu odsetek ten wynosił jedynie 26 proc.

Ponad połowa lekarzy wykorzystuje na swoich urządzeniach mobilnych aplikacje medyczne. Najczęściej instalowaną przez nich aplikacją jest eMPendium. Niemal 40 proc. lekarzy posiada ją na swoim smartfonie lub tablecie.

Coraz większym zainteresowaniem wśród lekarzy cieszą się nowoczesne kanały komunikacji, jak animacje edukacyjne, symulatory decyzji klinicznych czy interaktywne wideokonferencje. Taka forma kontaktu wciąż jednak w niewielkim stopniu jest wykorzystywana przez firmy farmaceutyczne.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ