Grupa Lux Med otworzyła nowy szpital onkologiczny Magodent, zlokalizowany przy ulicy Szamockiej na warszawskim Żoliborzu. Dzięki nowej lecznicy Magodent udzieli pomocy ponad 100 tys. pacjentów rocznie.

W placówce znajduje się łącznie 178 łóżek oraz 38 stanowisk chemioterapii dziennej. Nowy szpital zaoferuje pacjentom kompleksową diagnostykę i leczenie chorób onkologicznych w unikanym w Polsce modelu primary nursing. Magodent, będący częścią Grupy Lux Med, od wielu lat posiada kontrakt z NFZ i ma kontynuować realizację umów.

Placówka Lux Med na Żoliborzu zaoferuje swoim pacjentom pomoc diagnostyczno-terapeutyczną zgodną z najwyższymi standardami opieki onkologicznej na świecie. Magodent wykorzystuje w diagnostyce badania molekularne, dzięki czemu może proponować pacjentom terapie spersonalizowane, z wykorzystaniem wielu innowacyjnych leków onkologicznych. Pacjenci korzystają też z terapii immunologicznych w leczeniu nowotworów.

– Zbudowanie szpitala onkologicznego to znaczący wysiłek finansowy i organizacyjny, ale także bardzo ważny krok dla naszej firmy. Lux Med działa na rynku usług medycznych już od 25 lat. W tym czasie krok po kroku rozszerzaliśmy naszą ofertę. Teraz będziemy w stanie otoczyć kompleksową opieką medyczną jeszcze większą liczbę pacjentów, także tych, u których pojawia się potrzeba leczenia onkologicznego – mówi Anna Rulkiewicz, prezes zarządu Grupy Lux Med.

Lux Med należy do międzynarodowej grupy kapitałowej Bupa. Wraz ze swoimi spółkami zależnymi prowadzi działalność na terytorium Polski w zakresie świadczenia usług szeroko pojętej opieki medycznej, w tym szpitalnej, ambulatoryjnej, badań diagnostycznych. Dysponuje ośrodkami medycznymi w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Bydgoszczy, Wrocławiu, Olsztynie i Białymstoku.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

2 KOMENTARZE

  1. Chorzy zasługują na najwyższe standardy opieki, nowoczesny sprzęt, wykształconych, doświadczonych lekarzy i pielęgniarki. Znam Lux Med – to firma, która stawia na jakość. Dobrze, że powstał taki szpital. Oby więcej!

  2. Masz racje. Poza tym w tym szpitalu nad zdrowiem każdego pacjenta będzie czuwała tak zwana „pielęgniarka prowadząca”. Opiekuje się chorym od momentu rozpoczęcia leczenia, aż do powrotu do zdrowia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ