Grupa Neuca będzie współpracowała z firmą Kamsoft, dostarczającą rozwiązania informatyczne na rynek medyczny dla firm farmaceutycznych, służby zdrowia, aptek. Partnerstwo pomoże zwiększyć efektywność działań w obszarze opieki zdrowotnej – poinformowała spółka.

– Współpraca z Kamsoft oparta jest na obustronnych korzyściach: my mamy know-how, a nasz partner technologię i doświadczenie. Wykorzystanie platformy OSOZ pozwoli grupie Neuca na szybszy rozwój usług skierowanych do pacjenta poprzez zwiększenie ich efektywności i podniesienie standardów jakości. Wdrożenia realizowane przez Kamsoft gwarantują sprawne wdrożenie elektronicznej dokumentacji medycznej, wpłyną na udoskonalenie zarządzania przychodniami i w przyszłości ośrodkami badań klinicznych w naszej grupie – mówi wiceprezes Tomasz Józefacki.

W ramach współpracy Kamsoft wdroży działające w chmurze oprogramowanie Serum do wspomagania zarządzania siecią przychodni lekarskich Świat Zdrowia, należących do Grupy Neuca. Dzięki partnerstwu zostaną wprowadzone też innowacyjne rozwiązania mobilne, telemedyczne, aktywizujące pacjentów.

Umowa z Neuca obejmuje również sprzedaż firmie Kamsoft udziałów spółki Mediporta, która dotychczas w Grupie Neuca była odpowiedzialna za dostarczanie w systemie chmurowym oprogramowania do zarządzania przychodniami czy indywidualnymi praktykami lekarskimi. Mediporta ma być rozwijana rozwijana przez Kamsoft poprzez szersze dotarcie do rynku opieki zdrowotnej oraz integracji usług z innymi systemami, podano także.

– Zarówno Serum, jaki i Mediporta to nowoczesne rozwiązania oparte o chmurę, której zalety coraz szybciej znajdują uznanie wśród użytkowników systemów medycznych. Jasny podział ról i odpowiedzialności za rozwiązanie, w połączeniu z najwyższymi standardami bezpieczeństwa i elastycznością w trakcie wdrożenia, pozwalają każdej ze stron skupić się na prowadzeniu swojego biznesu, przy jednoczesnym wspólnym wysiłku w celu uzyskania najwyższej jakości obsługi pacjentów – wyjaśnia Grzegorz Mródź, wiceprezes Kamsoft S.A.

Grupa Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków. Łączny udział spółek z grupy Neuca w krajowym rynku hurtu aptecznego na koniec 2016 r. wyniósł 29,4 proc. Spółka od 2004 r. notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (początkowo pod nazwą Torfarm). W 2016 r. osiągnęła przychody na poziomie 7 mld zł. Wartość spółki wyceniana jest na ok. 1,7 mld zł.

Historia Kamsoft S.A. sięga 1985 r., kiedy to zostało założone Przedsiębiorstwo Informatyczne Kamsoft. Profil firmy został ukierunkowany na informatyzację rynku ochrony zdrowia. W tym samym roku powstał pierwszy projekt Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia – OSOZ. W 2009 r. Przedsiębiorstwo Informatyczne Kamsoft zostało przekształcone w Kamsoft S.A. Z oprogramowania firmy korzystają placówki medyczne, hurtownie farmaceutyczne, apteki, a także centrala i oddziały wojewódzkie NFZ oraz Ministerstwo Zdrowia.

Red. (źródło: Neuca, Kamsoft)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ