Zarząd firmy Cormay informuje, że od połowy stycznia 2017 r. nastąpił postęp prac nad analizatorami krwi Equisse i Hermes Senior. Udoskonalono oba urządzenia, wyeliminowano błędy opóźniające ich wejście na rynek i pierwsze partie mają trafić do sprzedaży w III kwartale.

Przypomnijmy, że pod koniec ub.r. krajowy producent odczynników diagnostycznych podpisał umowę z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości o dofinansowanie w kwocie 20 mln zł. Pieniądze przyznano na realizacje projektu „Pierwsze wdrożenie do produkcji analizatorów diagnostycznych (hematologicznych i biochemicznych) nowej generacji z dedykowaną linią odczynników ze środków publicznych oraz określenie praw i obowiązków stron umowy związanych z realizacją projektu”.

Całkowity koszt realizacji projektu wyceniono na 43,6 mln zł. Było kolejne dofinansowanie, które Cormay otrzymał w 2016 r. W sierpniu spółka uzyskała bowiem od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju 7,51 mln zł i zapowiadała starania o następne dotacje.

Harmonogram dalszych prac zakłada wprowadzenie obu urządzeń do sprzedaży w III kwartale tego roku. Projekty Equisse i Hermes Senior to przedsięwzięcia o znaczeniu strategicznym dla grupy.

„W ocenie zarządu spółki komercjalizacja urządzeń może mieć istotny wpływ na jej wyniki finansowe” – czytamy w komunikacie firmy Cormay.

PZ Cormay S.A. to producent odczynników diagnostycznych i dystrybutor aparatury medycznej. Od ponad 27 lat produkuje testy in vitro dla chemii klinicznej, elektroforezy, hematologii, koagulologii oraz serologii grup krwi. W swojej ofercie posiada automatyczne analizatory biochemiczne i hematologiczne. Oferuje zautomatyzowane systemy do analizy parazytologicznej, immunologicznej oraz elektroforezy, a także próżniowy system pobierania krwi.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ