Rada nadzorcza Biomedu-Lublin wyraziła zgodę i zobowiązała zarząd do sprzedaży nieruchomości w Lublinie. Spłynęła oferta od nabywcy gotowego zapłacić za nią 1 mln zł brutto.

Nieruchomość nie jest wykorzystywana w procesie produkcyjnym i stanowi element majątku trwałego przewidzianego w planie restrukturyzacyjnym do sprzedaży, jako zbędnego spółce – informuje Biomed.

„Sprzedaż nieruchomości wzmocni pozycję płynnościową spółki, poprawi jej strukturę bilansową i zapewni środki na spłatę zobowiązań spółki wobec Banku Millennium SA. Jednocześnie, sprzedaż nieruchomości w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na potencjał wytwórczy spółki. Nieruchomość była przedmiotem zabezpieczenia na rzecz Banku Millennium SA, który wyraził zgodę na jego redukcję, co umożliwia przeprowadzenie transakcji sprzedaży” – czytamy w komunikacie.

Biomed-Lublin przewiduje, że zawarcie przedwstępnej umowy sprzedaży nieruchomości nastąpi w kwietniu, zaś sprzedaż – w maju br.

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek S.A. to firma z ponad siedemdziesięcioletnią tradycją. Jest producentem m.in. szczepionek, probiotyków i odczynników laboratoryjnych, stosowanych w laboratoriach biochemicznych i medycznych. Jako jedyna polska firma zajmuje się frakcjonowaniem osocza. Spółka jest notowana na głównym rynku GPW w Warszawie od stycznia 2015 r. Eksport generuje ok. 27 proc. jej przychodów.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ