BioMaxima S.A., notowany na NewConnect i działający na rynku diagnostyki laboratoryjnej polski producent podłoży mikrobiologicznych, a także odczynników i aparatury do diagnostyki in vitro, w I kwartale uzyskał 7,1 mln zł przychodów, o 22 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Największa dynamika wzrostu została odnotowana w segmencie mikrobiologii. Obroty z eksportu wzrosły natomiast o 63 proc., do 1,9 mln zł. Zarząd liczy na dalszy wzrost osiąganych przychodów – poinformowano w komunikacie.

W 2016 r. spółka wypracowała zysk netto w wysokości 1.398 tys. zł, przy przychodach netto ze sprzedaży wynoszących 28.745 tys. zł. Na początku roku producent uzyskał na promocję zagraniczną dofinansowanie w wysokości blisko 600 tys. zł, z przeznaczeniem na wsparcie udziału w zagranicznych targach i wystawach branżowych.

BioMaxima S.A. to polska firma działająca na rynku diagnostyki laboratoryjnej. Jest producentem podłoży mikrobiologicznych, a także szerokiej gamy odczynników oraz sprzętu do diagnostyki in vitro. Spółka jest również dystrybutorem produktów uznanych światowych firm diagnostycznych takich jak m.in. Nova Biomedical, Mitsubishi Chemical, Biolog. Zaopatruje w swoje produkty ponad 2 tys. laboratoriów w Polsce oraz prowadzi działalność eksportową na ponad 60 rynkach.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ