Firma Aflofarm została partnerem projektu Farm@Bio, organizowanego przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi. W jego ramach realizowane są m.in. szkolenia, warsztaty, zajęcia projektowe i wizyty studyjne. Projekt jest długoterminowy. Zakończenie planowane jest na 2019 r.

Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji studentów Wydziałów: Farmaceutycznego, Nauk Biomedycznych i Kształcenia Podyplomowego.

– Projekt ma na celu jak najlepsze przygotowanie studentów ostatnich dwóch semestrów, do wejścia na rynek pracy. Powstał w odpowiedzi na potrzeby społeczeństwa, rynku pracy oraz gospodarki opartej na wiedzy. Takie przygotowanie można zapewnić między innymi poprzez bezpośredni kontakt z wiodącymi firmami farmaceutycznymi – mówi prof. dr hab. Ewa Balcerczak, koordynator projektu ze strony Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

W pierwszych zajęciach w ramach projektu studenci uczestniczyli w wykładach pt. „Organizacja pracy w laboratorium rozwoju, praktyczne aspekty formulacji leków”, które zostały przeprowadzone w siedzibie Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i w firmie Aflofarm. Po wykładach studenci mieli okazję przetestować swoją wiedzę w praktyce. Firma zorganizowała też wycieczki dla uczestników projektu, dzięki którym mieli oni okazję odwiedzić nowoczesne laboratorium pionu rozwoju w Pabianicach. Z ramienia Aflofarm zajęcia ze studentami prowadził dr n. farm. Marek Dąbrowa, absolwent Wydziału Farmacji, który przedstawił studentom możliwości rozwoju zawodowego w firmie farmaceutycznej.

– Projekty takie, jak Farm@Bio, które są realizowane na styku nauki i biznesu, są bardzo potrzebne, ponieważ pozwalają studentom na własne oczy przekonać się, jak w praktyce wygląda praca w firmie farmaceutycznej. Jako jedna z wiodących firm farmaceutycznych w Polsce, doskonale zdajemy sobie sprawę z potrzeby bliskiej współpracy ze środowiskiem akademickim. Uniwersytety Medyczne są źródłem talentów – młodych ambitnych ludzi, którzy często decydują się dołączyć do naszej firmy – mówi Hanna Wahl, Dyrektor ds. Rozwoju w Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o. o.

Wszystkie realizowane w ramach projektu działania są bezpłatne. W projekcie mogą wziąć udział wszyscy studenci Wydziałów Farmaceutycznego oraz Nauk Biomedycznych i Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, po pozytywnym przejściu procesu rekrutacji. Więcej informacji na temat projektu można znaleźć pod adresem: https://farmabio.umed.pl/index.html.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój.

Aflofarm to dynamicznie rozwijająca się firma, funkcjonująca w sektorze ochrony zdrowia od ponad dwudziestu lat. Prowadzi działalność w segmencie leków bez recepty, oferując takie marki jak: Desmoxan, Opokan, Diohespan, Neosine, Pulneo, Herbapect, Lipomal. Wdraża innowacyjne i złożone produkty na rynku, bazując na badaniach. Od wielu jest numerem jeden na liście największych reklamodawców w Polsce.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ