Eksperci giełdowi rekomendują akcje spółki Neuca. Uzasadniają to korektą w górę własnych prognoz dotyczących zysku EBITDA na lata 2018-2019, odpowiednio o 5 proc. i 9 proc.

Pozytywne opinie wynikają z wyższych oczekiwań co do zysków z nowych segmentów działalności i wyższego zysku EBITDA w całym segmencie hurtowym.

– Neuca przekształca się w platformę dla nowoczesnych usług medycznych, nie zapominając jednocześnie o współpracy niezależnych aptek tradycyjnych. Budowa grupy spółek mających synergie wokół podstawowego segmentu działalności powinna pomóc w zdobywaniu nowych klientów – oceniają analitycy Domu Maklerskiego BZ WBK.

W ocenie analityków, utrzymujące się wysokie wpływy gotówkowe umożliwią spółce w przyszłości sfinansowanie przejęć w nowych niszach rynku medycznego.

Grupa Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków. Łączny udział spółek z grupy Neuca w krajowym rynku hurtu aptecznego na koniec 2016 r. wyniósł 29,4 proc. Spółka od 2004 r. notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (początkowo pod nazwą Torfarm). W 2016 r. osiągnęła przychody na poziomie 7 mld zł. Wartość spółki wyceniana jest na ok. 1,7 mld zł.

Red. (źródło: parkiet.com)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ