Bioton podpisał z kanadyjską Medwise Pharmaceuticals Limited przedwstępną umowę o sprzedaży 100 proc. akcji spółki holdingowej Tricel z siedzibą w Luksemburgu, która jest z kolei właścicielem 100 proc. udziałów we włoskich spółkach Fisiopharma s.r.l. oraz Pharmatex Italia s.r.l.

Porozumienie zawiera również uregulowanie zobowiązań wobec Medwise oraz zwrot pożyczek udzielonych spółkom Tricel i Fisiopharma w toku działalności operacyjnej, za łączną kwotę ok. 3,25 mln euro.

Spółkę Tricel Bioton kupił w 2008 r. za 15,2 mln euro. Fisiopharma wchodząca w skład grupy to firma, która współpracuje z włoskimi ośrodkami uniwersyteckimi i firmami farmaceutycznymi przy projektach badawczo-rozwojowych ukierunkowanych na innowacje i udoskonalenia technologii wytwórczych substancji czynnych oraz form gotowych leków odtwórczych.

Bioton to polska spółka biotechnologiczna zajmująca się produkcją leków, w tym własnej insuliny oraz leków biotechnologicznych, opracowanych przez podmioty należące do Grupy. Powstała w 1989 r., od sierpnia 2004 r. działa jako spółka akcyjna, a od 16 marca 2005 r. notowana jest na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ