Sąd w St. Louis nakazał firmie Johnson & Johnson zapłacić ponad 110 mln USD odszkodowania mieszkance stanu Wirginia, która oskarżyła koncern, że stosowany w jego produktach talk spowodował u niej raka jajników.

Amerykanka używała pudru dla dzieci i produktów Shower to Shower spółki przez ponad 40 lat zanim w 2012 r. wykryto u niej raka jajników. W sądach jest ponad 3 tys. pozwów oskarżających Johnson & Johnson o ignorowanie wyników badań, wiążących jego puder dla dzieci i produkty Shower to Shower zawierające talk z rakiem jajników. W ubiegłym roku Johnson & Johnson przegrał trzy sprawy, w których został skazany na zapłacenie odpowiednio 72 mln USD, 55 mln USD i 70 mln USD odszkodowania.

Grupa Johnson & Johnson jest światowym producentem i dystrybutorem produktów ochrony zdrowia. Oferuje sprzęt medyczny i diagnostyczny, leki oraz kosmetyki. Rozwiązania technologicznie znajdują zastosowanie w szpitalach, na salach operacyjnych i w gabinetach lekarskich. W Polsce firma działa jako Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o. i kieruje ofertę do sektora medycznego i konsumenckiego.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ