Firma Braster sprzedała jednej z gmin województwa warmińsko-mazurskiego – Kurzętnik 100 swoich urządzeń wraz z abonamentem. Umowa ma stanowić początek współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego.

Braster jako jedyna firma na świecie dysponuje sprawdzoną technologią produkcji matryc ciekłokrystalicznych, w oparciu o którą opracowała prototyp urządzenia Brater Tester – innowacyjnego medycznego testera termograficznego służącego do wczesnego wykrywania patologii piersi, w szczególności raka piersi.

Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek (22 proc. wszystkich nowotworów). Dla porównania, rak jajnika stanowi 5 proc. wszystkich nowotworów kobiet, a rak szyjki macicy 4 proc. Rak piersi potrafi pozostać przez długi czas nie wykryty, dlatego tak ważna jest systematyczna profilaktyka badań.

Gmina Kurzętnik realizuje gminny Program Profilaktyki Raka Piersi, w ramach którego zakupiła 100 urządzeń Brastera wraz z abonamentem na 24 miesiące. Program skierowany jest do kobiet w wieku 35-49 lat, które biorąc w nim udział otrzymują bezpłatny dostęp do systemu domowej profilaktyki raka piersi Braster.

Obecnie Braster przygotowuje się do ekspansji zagranicznej. Zgodnie z przyjętą aktualizacją strategii na lata 2015-2021 spółka planuje w latach 2017-2018 debiut na kilkunastu rynkach zagranicznych (m.in. Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Niemczech). Pierwsze pilotaże na mniejszych rynkach europejskich takich jak np. Holandia, Portugalia bądź Irlandia mają rozpocząć się w drugiej połowie br.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ