Biofarm Sp. z o.o. wprowadza projekt „Wdrożenie innowacyjnych metod oceny uwalniania i absorpcji leków w przewodzie pokarmowym”. Wartość projektu to 6.187.523 zł, w tym wkład funduszy europejskich – 2.019.255,19 zł.

Celem projektu jest wdrożenie na rynek leków matrycowych o spowolnionym uwalnianiu. Zaawansowanie technologiczne wymaga zastosowania innowacyjnej technologii, dzięki której możliwe będzie stworzenie skuteczniejszych terapeutycznie leków niż dostępne obecnie w Polsce – trazodon w formie retard oraz lit w formie retard.

Planowanym efektem projektu będzie wdrożenie rynkowe dwóch innowacyjnych leków, których seria pilotażowa zostanie wytworzona przy pomocy pilotażowej linii. Ponadto do praktyki laboratoryjnej zostanie wdrożona innowacja procesowa polegająca na zastosowaniu technologii symulatora przewodu pokarmowego w standardach laboratoryjnych.

Biofarm Sp. z o.o. założony został w 1988 r. W minionym roku spółka uplasowała się na 19. pozycji wśród 500. producentów farmaceutycznych z całego świata, obecnych na polskim rynku. Firma zatrudnia blisko 500 osób. Od wprowadzenia w 1992 r. na rynek pierwszego leku o nazwie Theospirex retard 300mg, Biofarm wyprodukował i dostarczył pacjentom ok. 135 mln opakowań różnych leków. W swoim portfolio posiada 53 zarejestrowane produkty lecznicze i liczne suplementy diety. Swoje projekty inwestycyjne realizuje także ze środków unijnych, przeznaczając je m.in. na prowadzenie badań w ramach programu Inicjatywa Technologiczna. Biofarm rozwija w ten sposób nie tylko procesy technologiczne i produkty, ale również zasięg swojej działalności poza granice kraju – na tereny Europy Środkowej i Wschodniej oraz na Daleki Wschód.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ