Wydarzenie poświęcone branży medycznej The Health Industry Summit 2017, które rozpoczęło się 15 maja w Krajowym Centrum Konferencyjno-Wystawowym w Szanghaju, odbyło się na 350 tys. mkw. powierzchni wystawowej i objęło 160 odrębnych spotkań i konferencji.

Tegoroczna edycja zbiegła się z Planem Zdrowe Chiny 2030, który zakłada m.in. realizację celu wzrostu branży o 16 trylionów RMB (2,3 tryliona dol.) do roku 2030 oraz przedłużenie średniej długości życia obywateli o 3 lata – do 79 lat.

Do głównych elementów tHIS 2017 należały trzy główne wystawy wyposażenia medycznego i farmaceutyki w Chinach (CMEF, PHARMCHINA i API China) oraz forum inwestycji w opiekę medyczną Healthcare China 2017. Współorganizatorami były Reed Sinopharm, JP Morgan Asset Management, CICC i Sinopharm Capital, a wśród uczestników znalazło się ponad 1000 głównych dyrektorów wykonawczych, inwestorów i przedstawicieli instytucji.

Wystawa umożliwiła zaprezentowanie dziesiątek tysięcy najnowszych technologii i produktów, jak wirtualna rzeczywistość, rzeczywistość rozszerzona, urządzenia ubieralne czy sztuczna inteligencja. W tym roku odbył się także szczyt robotyki medycznej World Medical Robots Innovation and Development Summit, potwierdzający rosnące znaczenie trendu robotyki i zastosowań sztucznej inteligencji w medycynie.

W Szanghaju pojawiło się ponad 7000 wystawców z 30 krajów, a w trakcie czterodniowego wydarzenia na rynek wprowadzono ponad 600 nowych produktów. Warto dodać, że współorganizator – największa w Chinach grupa medyczna i farmaceutyczna Sinopharm jest w posiadaniu rządowym. Zajmuje obecnie 205. pozycję na liście 500 przedsiębiorstw magazynu Fortune.

Oprac. ŁG

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ