Biomed Lublin wykazał w I kw. br. 0,7 mln zł straty netto, wobec 0,4 mln zł straty w analogicznym okresie roku poprzedniego. Przychody ze sprzedaży wzrosły z 8,2 mln zł, do 8,9 mln zł. Inwestorzy giełdowi negatywnie zareagowali na opublikowane wyniki i akcje Biomedu potaniały o prawie 15 proc.

Negatywny trend odwróciła informacja o planach trzykrotnego zwiększenia mocy produkcyjnych preparatów serii Onko BCG – notowania poszybowały w górę o ponad 27 proc. Onko BCG to preparat stosowany w leczeniu powierzchniowych, nieinwazyjnych guzów pęcherza moczowego. W 2016 r. przychody ze sprzedaży preparatów serii Onko BCG wyniosły 1,575 tys. zł, co stanowi ok. 5 proc. przychodów Biomedu-Lublin ze sprzedaży produktów spółki.

Koszt realizacji projektu zwiększenia mocy produkcyjnych wydziału Onko BCG jest szacowany na 650 tys. zł i zostanie pokryty ze środków własnych spółki. Planowany termin zakończenia prac modernizacyjnych to maj 2018 r.

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek S.A. to firma z ponad siedemdziesięcioletnią tradycją. Jest producentem m.in. szczepionek, probiotyków i odczynników laboratoryjnych, stosowanych w laboratoriach biochemicznych i medycznych. Jako jedyna polska firma zajmuje się frakcjonowaniem osocza. Spółka jest notowana na głównym rynku GPW w Warszawie od stycznia 2015 r.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ